петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 140
home Хроника

Приведено лице барано со потерница

Приведено лице барано со потерница

На 31.08.2021 во 18.20 часот на ул.„Валандовска“ во Скопје, полициски службеници од ЕВР Гази Баба-Отсек потраги, го лишиле од слобода Љ.Н.(58) од Скопје, кој се барал по потерница за издржување казна затвор од една година.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

Коронавирус