затворска казна

Пронајдени се 27 резултати на тема „затворска казна“
Познати

Законот важи за сите: Дарко Лазиќ откри страшни детали по несреќата за неговата иднина: „и затворот е за луѓе“ (ФОТО)

Српскиот пејач Дарко Лазиќ прв пат во медиумите откри детали за тешката сообраќајна несреќа која ја преживеа во октомври минатата година. Тој...
Фудбал

„Кршењето вилица на таксистот не се исплати“: Фудбалерот се пофали како ја отслужува затворската казна во рок од 50 дена (ФОТО)

Никлас Бендтнер во месец ноември ја повлече жалбата до судот во Копенхаген и одлучи да стави крај на инцидентот со таксистот кој го...
Познати

Дарко Лазиќ од бања заминува во затвор: Еве колкава казна му се заканува на пејачот која никако не може да ја избегне

Дарко Лазиќ откако доживеа тешка сообраќајна несреќа минатиот месец минатата недела излезе од болница и веднаш беше транспортиран...