четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 143
home Економија

Горивата со нови цени од полноќ

Горивата со нови цени од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ја соопшти одлуката за цените на горивата кои ќе важат од полноќ.

Согласно одлуката од минатата недела, цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголеми за 1 денар.

Цените на ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемија за 1,5 денари.

Коронавирус