рке

Пронајдени се 73 резултати на тема „рке“
Економија

РКЕ: Граѓаните да продолжат да ги користат новите дигитални услуги од енергетските и комуналните претпријатија до враќање во нормала

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) апелира до потрошувачите да продолжат да ги користат новите дигитални услуги...
Економија

РКЕ препорачува претпријатијата да се воздржат од исклучување на вода, струја и парно поради неплатени сметки

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги информира дека останува во сила препораката што пред две недели ја упатиле до компаниите...