Занимливости

ВИДЕО: Момче првпат ја слушна легендарната песна на Витни Хјустон, неговата емотивна реакција ги трогна луѓето

ВИДЕО: Момче првпат ја слушна легендарната песна на Витни Хјустон, неговата емотивна реакција ги трогна луѓето

Гласот на легендарната музичка дива Витни Хјустон не може да остави никого рамнодушен, па ни најмалите.

Тоа го докажа едно мало момче кое со внимание го слушаше настапот на оваа пејачка која прерано почина.

Видеото го сподели неговиот татко Брендон Вејн на TikTok, а се гледа како момчето внимателно ја слуша песната „I Will Always Love You“, која воедно е и еден од нејзините најпознати хитови.

Кога Витни Хјустон го започнува рефренот, момчето станува видно трогнато со насолзени очи.

@brandonwayne_music Whitney gets me too 🤣 #fyp #whitneyhouston #alwaysloveyou #cryingbaby #smilingbaby #TalkingTree ♬ original sound – Brandon Wayne Music

Оваа сцена трогна многумина, а видеото собра над 20 милиони прегледи и речиси три милиони лајкови.

To top