витни хјустон

Пронајдени се 4 резултати на тема „витни хјустон“
Познати

Трагичната смрт на ѕвездата го шокираше светот пред 9 години: Зад сценското светло, таа минуваше низ кошмар кој ја чинеше живот

Легендарната американска пејачка Витни Хјустон почина на денешен ден пред девет години. Поминаа девет години од трагичната смрт што...
Познати

Овие ѕвезди имаа проблеми со законот, а ретко кој знае за тоа: Погледнете за кого ФБИ собирале тајни информации! (ФОТО)

Низ годините, ФБИ имаат собрано тајни информации за милиони луѓе ширум светот, а славните очигледно не се исклучок. Многу актери, музичари...