бебе

Пронајдени се 438 резултати на тема „бебе“
Занимливости

УРНЕБЕСНО: Идните родители го откриваат полот на бебињата, но според реакциите не се среќни од резултатот (ВИДЕО)

Многу е модерно сега низ светот, полот на бебето да се открива на настан со најблиските, а за тоа има неколку интересни начини. Некои...
Познати

Прва фотографија по породувањето – Лука и Софија го открија и името на бебето – вистинско православно и популарно меѓу младите (ФОТО)

Манекенката Софија Милошевиќ се породила во неделата на 27 март 2022 година, доцна вечерта во Мадрид. Софија и фудбалерот на Реал Мадрид,...
Вести

ПО 74 ДЕНА СИ ЗАМИНА ДОМА – бебето родено со 700 грама ја напушти Клиниката за гинекологија во Скопје со 2200 грама (ФОТО)

По 74 дена поминати на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство – Скопје, со престој на неонатолошките интензивни одделенија,...
Познати

Поранешната на Дарко Лазиќ доби син – откри какво име му дала на наследникот, многу Македонци се викаат така (ФОТО)

Пејачката Ана Севиќ неодамна се породи и на свет донесе син. Пејачката излезе од породилиште, а сопругот Даниел Недељковиќ ја пречекал...
Познати

Синот на српската пејачка со македонско потекло објави неодолива фотографија со синот – еден детаљ ќе ви го затопли срцето (ФОТО)

Синот на српската пејачка со македонско потекло Гоца Божиновска сподели неодолива фотографија со својот наследник Зоран Шијан. Мирко...
Живот и стил

Мајка била алергична на своето бебе: Наместо да ужива во бременоста, таа добила неочекувана дијагноза

Британка раскажа како во текот на бременоста се борела со ретка болест поради којашто била „алергична“ на своето, сопствено бебе. Сепак,...
Вести

Мајка со бебе падна во Вардар, количката останала во водата – како што објави Алсат ги спасиле неколку момчиња (ФОТО)

Пред неколку моменти мајка со своето дете се лизнала и паднала во реката Вардар, во близина на Музејот, објави Алсат. Мајката и детето...
Занимливости

Мајката била загрижена дека нејзиното бебе може да ги вознемири патниците во авионот, а тоа што го направила ги воодушевило (ФОТО)

Требаше да биде лет во 10 часот и имаше многу патници. Еден од патниците беше 4-месечно бебе. Не е лесно да се грижиш за мало бебе од само...