бебе

Пронајдени се 528 резултати на тема „бебе“
Вести

Бебе заврши со фрактура на рамото во градинка во Шуто Оризари, на родителите им кажале дека е само “нервозно поради забите“ – се бара одговорност!

11 месечно бебе наместо да се адаптира во градинка, се здобило со скршеница на десното рамо обвинуваат родителите. Немилиот настан се...
Вести

МАЈКА ОД ГОСТИВАР ЌЕ ЈА ДОБИЕ ЗАСЛУЖЕНАТА КАЗНА – вчера го оставила седум месечното бебе само и дехидрирано, еве што ја очекува!

Гостиварката која остави седумесечно бебе само и без грижа, ќе биде лишена од родителското право. Постапката е поведена во Меѓуопштинскиот...
Занимливости

ВИДЕО: Нов трендинг во светот: Со помош на оваа апликација родителите го предвидуваат изгледот на нивните деца, резултатите се неверојатно реални!

Идните родители често размислуваат за тоа како би можело да изгледа нивното дете, на кого повеќе ќе личи, а сега многу лесно можат да...
Живот и стил

Текст кој ќе ги расплаче мајките: Ако вашето бебе би можело да зборува ќе ви го каже ОВА за сите кои ви “солат памет“

Родинини и пријатели често чувствуваат потреба да им “солат памет“ на мајките. Овој текст е прекрасен, напишан како во име на едно дете. Иако...