реакција

Пронајдени се 96 резултати на тема „реакција“
Вести

„Заев и Ангеловска не водат фабрика за ајвар или агенција за интернет трговија, туку држава- било каков ребаланс на буџет нема да ја спаси власта“

Развој на економијата и на државата нема, ниту може да има со ваква неспособна влада. Зоран Заев и Нина Ангеловска со ребалансот предлагаат...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ, Заев и Царовска мора да одговорат кои се тие 43 детски градинки кои во моментот се градат и опремуваат?

СДСМ и Зоран Заев и понатаму продолжуваат со ширење на лаги и манипулации. СДСМ, Заев и Царовска мора да одговорат кои се тие 43 детски...
Вести

„Јасно е дека планот на лажгото Заев предвидува преку обвинувања за лажни вести да се покријат сите скандали, афери и криминали кои секој ден излегуваат“

Зоран Заев, синонимот за лаги и дезинформации, се обидува да воведе цензура на медиумите кои не размислуваат како него. Денешната прес...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Криминалниот октопод на СДСМ на чие чело е аболицираниот Зоран Заев со своите пипци навлезе во сите пори на општеството

Криминалниот октопод на СДСМ на чие чело е аболицираниот Зоран Заев со своите пипци навлезе во сите пори на општеството. Граѓаните се...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ стана синоним за криминал, корупција, закани кон опозиција, закани кон новинари и секој што размислува различно од нив

Од ден на ден растат криминалните скандали во Владата на Зоран Заев, ова денеска преку реакција во врска со соопштението на СДСМ го истакнаа...
Вести

„Криминалната дружина на Заев сака да располага со парите на граѓаните- тој потврди дека метлата е само маска и козметичка операција“

Од Метлата на Зоран Заев остана само правта која ја кренаа, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Сега Заев се премисли и вели економскиот цунами министер...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Дамјан Манчевски во изминативе две години ја спроведоа најголемата политизација и партизација на институциите

Зоран Заев и Дамјан Манчевски во изминативе две години ја спроведоа најголемата политизација и партизација на институциите, ова стои...
Вести

„Власта треба да ја укине акцизата на нафтата, да го врати рамниот данок, и да стимулира намалување на цените на мало“

Да не е трагична економската состојба во државата и на граѓаните, прес конференцијата на Ацевски би била многу комична. Граѓаните се...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: За доброто на граѓаните и Република Македонија метлата треба да заигра што поскоро и тоа да почне од Зоран Заев

За доброто на граѓаните и Република Македонија метлата треба да заигра што поскоро и тоа да почне од Зоран Заев, стои во реакцијата на...
Вести

„Државата блеска само во очите на СДСМ и Заев, додека обичните граѓани едвај преживуваат- 500.000 живеат под прагот на сиромаштија“

Државата блеска само во очите на СДСМ и Зоран Заев, додека обичните граѓани едвај преживуваат. Поминаа две години откако тие се на власт,...
Вести

„Со секој ден на Заев и Анѓушев во владата во Македонија се живее се потешко, време е измамниците да се изметат“

„Таа дупка не е дупка“ е основната поента на прес конференцијата што ја одржа Кочо Анѓушев. Анѓушев по налог на Заев повторно се обидуваат...
Вести

„Десеттата по ред позитивна препорака е добиена благодарение на придонесот на ВМРО ДПМНЕ, владата на СДСМ и Заев е најнеспособната до сега“

Датум за преговори нема во јуни, исто како што немаше и минатиот. Има само уште една голема лага на измамникот Зоран Заев. Десеттата по...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ создаде хаос во земјоделието, нема ништо од ветувањата на власта, а земјоделците се понижени и се наоѓаат на работ на егзинстенција

СДСМ создаде хаос во земјоделието во Република Македонија.  Нема ништо од ветувањата на власта, а земјоделците се понижени и се наоѓаат...
Вести

„Дури 70 отсто од граѓаните земаат плата помала од просечната која и така не стасува за подмирување на основните потреби за живот“

Црното економско трио на владата на СДСМ Зоран Заев, Кочо Анѓушев и Драган Тевдовски ја донесоа македонската економија до колапс. Залудни...
Живот и стил

Посакувала машко, но докторите рекле дека носи женско бебе: Кога го роди синот, следуваше уникатна реакција (ФОТО)

Докторите ѝ дале погрешна прогноза, а таа и сопругот мислеле дека и ова дете ќе им биде девојче, како претходните две. Ненси Реј од Северна...
Вести

„Власта може на вештачки начин да оформи двотретинско мнозинство, но тоа нема да донесе квалитет на реформите ниту пак ќе им даде легитимитет без договор со ВМРО-ДПМНЕ“

Во врска со изјавата на премиерот Зоран Заев дека наводно се прифатени дел од забелешките на ВМРО-ДПМНЕ во однос на преговорите за законските...