Свет УЖАС

МАЈКА МОНСТРУМ: Си ја убила малата ќерка, па нејзиното тело со денови го возела во автомобил

Обдукцијата покажала дека девојчето починало од давење и удар.

МАЈКА МОНСТРУМ: Си ја убила малата ќерка, па нејзиното тело со денови го возела во автомобил

Полицијата во четвртокот вечерта пронашла безживотно тело на девојче во автомобил откако добила дојава за напад на дете.

Мајка од Лос Анџелес беше уапсена минатата недела под сомнение дека ја убила својата четиригодишна ќерка Миа.

Марија Авалос, наводно, ја задавил својата ќерка Миа, а потоа со денови се возела со нејзиното тело во својот автомобил.

Девојчето итно било пренесено во болница, но била констатирана смрт.

Полицајците на местото на настанот ја уапсиле нејзината мајка Марија Авалос (38) поради сомнение за убиство.

Мајката и ќерката биле единствените во автомобилот.

Инспекторите смртта на девојчето ја третираат како убиство. Обдукцијата покажала дека девојчето починало од давење и удар.

Некои сведочеа дека мајката неколку дена го возела телото на нејзината ќерка во автомобилот. Таткото на Миа вели дека два дена се обидувал да стапи во контакт со поранешната девојка, но безуспешно.

Тој рече дека таа имала големи приватни проблеми во тоа време.

„Ми кажа дека и треба простор, дека поминува низ секакви работи“, рекол таткото.

Полицијата ја продолжува истрагата за да открие зошто мајката ја убила ќерка си.

To top