мајка

Пронајдени се 120 резултати на тема „мајка“
Живот и стил

Исповед на една жена, совет за сите мајки на бебиња: Запомнете ги добро овие 5 зборови, ќе ви дадат сила кога најмногу ви треба

Кога жената станува мајка, целиот нејзин свет се менува и веќе ништо не е исто. Без разлика на годините на мајката или на детето, мајчинството...
Живот и стил

Била предебела за да си игра со детето, па реши да ослабе: Нема да верувате дека ова е истата жена и што успеа да направи (ФОТО)

Во 2012-та година, Кристина Карлос била на плажа кога почувствувала дека не е способна да игра со 8-годишната ќерка Изабела, бидејќи се...
Занимливости

Полицаец фатил жена во кражба: Кога ги видел нејзините деца наместо да ја уапси направил нешто неверојатно (ВИДЕО)

Марк Енгравејл доживеал се и сешто на своето работно место. Имено, тој е полицаец, но еден ден се случило нешто неверојатно иако и тој...
Занимливости

Мајка го остави бебето за секунда само во количката- тоа што следуваше потоа ќе го гледате со солзи во очите (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Ова видео од една надзорна камера го потресе светот снимајќи неверојатна сцена пред една зграда. Имено на видеото се гледа како оваа...
Живот и стил

Била со ќерката во шопинг, а девојчето потоа добило сепса: Оваа мајка има важно предупредување за сите родители (ФОТО)

Џоди Томас од Велс не ни сонувала во што ќе се претвори нејзиното одење да купи кондури со ќерката. На Фејсбук таа сподели фотографија...
Занимливости

Крадец го ограбил нејзиното дете: Оваа мајка одлучи да му се одмазди на најболниот можен начин (ВИДЕО)

Мајките за своите деца би направиле се, посебно кога некој би ги повредил или направил нешто друго. За тоа е доказ оваа снимка која покажува...
Познати

Ќе паднете во делириум: Ќерката на познатата пејачка Анабела го затегна костимот за капење па едвај го прикри меѓуножјето (ФОТО)

Ќерката на познатата пејачка Анабела Атијас ужива на егзотична дестинација далеку од очите на јавноста. Имено Луна Џогани своите фанови...