убиство

Пронајдени се 197 резултати на тема „убиство“
Познати

Беше наша позната пејачка, па целосно се повлече: Еден месец откако и го убија сопругот на „Рузвелтова“ Мартина е неутешна (ФОТО)

Некогашната македонска поп пејачка Мартина Димовска во 2015 година, како што објавија тогаш медиумите, се омажи за „бизнисменот“ Антонио...
Вести

Цел месец молк по крвавата ликвидација на „Рузвелтова“: МВР не може да го расчисти убиството, криминалците чекор пред полицијата

Цел месец полицијата не успева да идентификува кој се возеше во зелениот Ленд Ровер, ноќта на 29-ти септември кога беа убиени две лица,...
Регион

Никогаш нема да и прости: Кога ќе дознаете каде се вработи сопругата на убиениот Оливер Ивановиќ и вие ќе се шокирате (ФОТО)

Сопругата на убиениот лидер на косовските Срби Оливер Ивановиќ се вработи во Владата на Србија со што ги шокираше сите. Милена Ивановиќ...
Вести

Ја отрул сопругата со сладолед за да ужива со љубовницата: Мислел дека испланирал совршено злосторство, но сепак згрешил

Дејвид Петис (64) ја отрул својата сопруга со помош на сладолед и дрога за да биде во врска со неколку години помлада љубовница. Дејвид...
Вести

Ова дете немаше детство: На 11-години го осудија за убиство на бремената маќеа, а дури сега е откриена шокантната вистина (ВИДЕО)

Џордан Браун имал 11 години кога е уапсен и обвинет како возрасен за убиството на идната маќеа, која била бремена. Денеска има 21 година...