гасовод

Пронајдени се 15 резултати на тема „гасовод“
Вести

Судир меѓу активистите и градежниците на Водно: Легнавме пред багер, шефот му нареди на работникот да нѐ помине (ВИДЕО)

Градежните активности на Водно за изградба на гасовод низ планината продолжуваат и покрај реакциите на голем дел од јавноста. Граѓаните...
Скопје

Ќе има ли јавна дебата за гасоводот на Водно? Реџепи засега вели дека нема да прифати, Макрадули прифаќа, од кај Шилегов молк

На сртот на планината Водно веќе е започната изградбата на гасоводот, против кој се повеќе граѓански организации, но власта не отстапува...