казни

Пронајдени се 61 резултати на тема „казни“
Хроника

Хаос во скопскиот сообраќај: Казнети 33 возачи кои возеле под дејство на алкохол, а 28 за возење побрзо од дозволеното

Во периодот од 23.00 часот на 21.09.2019 до 05.00 часот на 22.09.2019 Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје спроведе акциска...
Хроника

Близу 200 казни за возачи на мотори и автомобили во Скопје- при преглед на еден мотоцикл пронајдени и дрога, два ножа и боксирач

Одделението за безбедност на сообраќајот при Секторот за внатрешни работи Скопје на 07.09.2019 во времето од 06,00 до 24,00 часот санкционира...