Македонија Слаб интерес

ДЕБАКЛ на СДСМ и Пендаровски во Кисела Вода (ФОТО)

„Народот е одлучен, промените ќе се случат“.

ДЕБАКЛ на СДСМ и Пендаровски во Кисела Вода (ФОТО)

Каков дебакл луѓе мои! Има повеќе сограѓани на кои им решаваме проблеми на приемен ден, секој ден, отколку СДС поддршка во Кисела Вода, напиша градоначалникот Орце Ѓорѓиевски кој објави фотографии од денешниот митинг на СДСМ и Стево Пендаровски.

„Дечки, овде ви е изгубена битка, не ве разбирам зошто се трудите, овде се знае!
Народот е одлучен, промените ќе се случат!
Вие одите на буништето на историјата!
Да живее Македонија, повторно горда“- истакна тој.

Најнови вести од Македонија

To top