сдсм

Пронајдени се 167 резултати на тема „сдсм“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и криминалниот кaртел во власта за 11 месеци од Македонија направија најкорумпирана држава во Европа

СДСМ ветуваше дека за 6 месеци ќе ја внесе Македонија во ЕУ и НАТО, а за 11 месеци не однесе на дното на листата на „Транспаренси Интернешнл“...
Вести

Неспособноста на СДСМ се плаќа со човечки животи: ВМРО-ДПМНЕ бара Наумоски да преземе мерки за безбедноста во сообраќајот

Неспособноста на СДСМ се плаќа со човечки животи. Несоодветно регулираниот сообраќај вчера резултираше со сообраќајна несреќа на улицата...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: 0% раст на БДП, 20% пад на градежништвото, цените растат, граѓаните ја чувствуваат економската стагнација

Со СДСМ на власт корупцијата стана начин на работење и функционирање на државата. Милионските тендери во четири очи, преку кои милиони...
Вести

Анѓушев лаже дека донеле 10 нови инвестиции, единствената инвестиција е продажбата на неговата фрма на грчка државна компанија

Една од областите каде владата на Заев доживува вистинско фијаско се токму странските инвестиции. А кога тоа е во прашање, гледаме дека...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Скандали, неработа, неодговорност и негрижа ги одбележаа последните 10 месеци во МТСП откако со него управува СДСМ и Царовска

Скандали, неработа, неодговорност и негрижа ги одбележаа последните 10 месеци во МТСП, откако со него управува СДСМ и Мила Царовска. Од...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Пратениците од СДСМ и ДУИ се ставија во заштита на криминалот, корупцијата, неработењето и катастрофалната економија

Пратениците на СДСМ вчера не собраа храброст да и кажат не на недемократската, неспособна и расипничка влада. Пратениците од СДСМ и...
Вести

Манојлоски: Ниту еден лекар не е примен овие 8 месеци во Mинистерството за здравство, но затоа масер се вработи во образование

Горан Манојлоски за лошото менаџирање во Министерството за здравство и неостварување на предизборните ветувања на СДСМ, ја критикуваше...
Вести

Емилија Лазаревска за СДСМ: Нека си ги чукнат малку главите, станаа недопирливи, ни продаваат елитизам, вртоглаво ја губат поддршката од непартиските гласачи

Новинарката Емилија Лазаревска која учествуваше во Шарената Револуција почна да упатува силни критики кон СДСМ. Во своите постови...
Вести

„Инфомакс“: Загинатиот бил амнестиран – Пред два месеци, Наим Реџепи – Беланока бил амнестиран со законот кој го донесоа СДСМ и ДУИ

-Реџепи бил осуден за финансиски криминал, во кој учествувал заедно со уште еден познат кумановски бизнисмен, но благодарение на Законот...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Економски раст во 2017 нема, граѓаните живеат полошо, најголем губитник од 10 месечното владеење на СДСМ се младите

Од ВМРО-ДМПНЕ велат дека Зоран Заев и Мила Царовска продолжуваат со лагите и манипулациите. Од опозициската партија велат дека тие говорат...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Неуспесите со СДСМ на власт станаа наше секојдневие, граѓаните заслужуваат подобро, државата заслужува подобро

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека Република Македонија е заробена држава. Од таму велат дека СДСМ го девалвираше правото и правниот систем...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Фијаското на економски план СДСМ го покрива со дефокусирање на јавноста преку политичкиот прогон на неистомисленици

Економијата во Македонија стагнира, додека низ регионот и низ Европа бележи раст. Заради корупцијата во власта, инвестициите не заобиколуваат...