Хроника мвр билтен

Затвореник нападнат со остар предмет во Идризово

Затвореник од КПУ „Идризово“ вчера вечерта со остар предмет бил нападнат од друг затвореник, е преземаат мерки за расчистување на случајот.

Затвореник нападнат со остар предмет во Идризово

На 18.03.2024 во 21.00 часот во СВР Скопје, од Казнено – поправната установа Затвор Идризово било пријавено дека А.Ѓ.(23) со остар предмет бил нападнат од Р.Р.(35), двајцата осуденици од установата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top