затвореник

Пронајдени се 66 резултати на тема „затвореник“
Занимливости

„Ако нема место во затворот, можеш да преспиеш кај мене“: Згоден Албанец кој е криминалец ги полуди жените – ќе се препотат кога ќе го видат

Дилерот на дрога од Велика Британија го привлече вниманието не само на полицијата и судовите, туку и на голем број жени. Стивен Пери...
Вести

Имаше само 15 години кога доби доживотен затвор: Тврдеше дека не е виновен за ова дело, а сега е ослободен по 68 години зад решетки

Кога имал само 15 години, Џо Лигон бил осуден на доживотен затвор. Се товарел за учество во грабеж и напад во кој починале две лица, а шест...