затвореник

Пронајдени се 79 резултати на тема „затвореник“
Хроника

ПОЧИНА ЗАТВОРЕНИК ОД ИДРИЗОВО – бил на лекување во болница, но Јавен обвинител побарал обдукција бидејќи не се знае од што настанала смртта

Вработен во Затвор Идризово вчера во 7.17 часот во СВР Скопје пријавил дека осуденикот Џ.И.(63) од Тетово починал во комплекс клиники „Мајка...
Занимливости

ТикТок ѕвезда: Балканец се снима секој ден во затвор, луѓето му испраќаат пари и скапи подароци (ВИДЕО)

Социјалната мрежа ТикТок моментално е најпопуларна во светот, а освен што на корисниците им пружи безброј можности, доведе до создавање...
Вести

Телма: Затвореник во келија имал над илјада евра, десетпати повеќе од дозволеното- се проверуваат и телефоните на затворениците дали се слушале со чуварите

Вчерашната е прва голема акција со претреси во затворот Идризово откако лани Управата за извршување санкции и МВР потпишаа договор...
Вести

Обвинет за обид на киднапирање авион во нападите на кулите близначки одлежа 20 години притвор и се врати во Саудиска Арабија

Мажот обвинет дека бил потенцијален 20-ти киднапер во нападите на 11 септември 2001 година, е вратен во Саудиска Арабија по две децении притвор...
Занимливости

Полицијата објави дека го бара, па го сруши интернетот – жените полудеа по неговиот изглед, а потоа стигнаа лошите вести од затворот (ФОТО)

Британската полиција уапси осуден крадец кој бил во бегство поради тоа што ја прекршил условната кауција, но неговата фотографија на...
Хроника

Затвореник додека извршувал работни задачи надвор од затворот се обидел да внесе хероин, поднесена кривична пријава

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ѓ.М.(30) од с.Просениково, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...
Занимливости

„Ако нема место во затворот, можеш да преспиеш кај мене“: Згоден Албанец кој е криминалец ги полуди жените – ќе се препотат кога ќе го видат

Дилерот на дрога од Велика Британија го привлече вниманието не само на полицијата и судовите, туку и на голем број жени. Стивен Пери...