Хроника полицијата работи на случајот

Затвореник агресивно се однесувал кон полицаец

Затвореник агресивно се однесувал кон полициски службеник во Казнено-поправна установа Затвор Идризово, стои во билтенот на МВР.

Затвореник агресивно се однесувал кон полицаец

На 22.11.2023 во 15.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Казнено-поправна установа Затвор Идризово, 32-годишниот осуденик З.Н. од с.Батинци, скопско, агресивно се однесувал и упатил закани кон полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top