полицаец

Пронајдени се 168 резултати на тема „полицаец“
Хроника

Драма во судот во Гостивар: Полицаец со неговиот татко извршил насилство врз поранешната сопруга, не било прв пат да ја нападне жената

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против две лица, син и татко, на возраст од 30 и 54 години, за...
Хроника

КАКО НА ФИЛМ: Член на овој опасен клан кој бил во домашен притвор и полицаец го извршиле грабежот на банка среде бел ден (ФОТО)

Полицијата засега не соопштува дали е завршена истрагата и дали е потврдено дека двајцата уапсени (нарко-бос во куќен притвор и полицаец...
Хроника

Кривична пријава против полицаец кој на Табановце одобрил влез на лице кое не поседувал ПЦР тест или сертификат за вакцинација

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди поднесе кривична пријава до Специјализирано одделение...