Хроника возете внимателно

Во Скопје казнети 100 возачи

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (02.05.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

Во Скопје казнети 100 возачи

На територија на град Скопје изречени се вкупно 100 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 14 санкции, 12 мерки за користење мобилен телефон при возење, пет санкции за некористење сигурносен појас…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

To top