Хроника

Убиен познат пејач во Скопје

Познат пејач синоќа загинал, а две лица се повредени во престрелка која се случила по масовна тепачка на Пластичарска во Скопје.

Убиен познат пејач во Скопје

Познат пејач синоќа загинал, а две лица се повредени во престрелка која се случила по масовна тепачка на Пластичарска во Скопје.

Неофицијално во полицијата најпрво во 23.40 часот е пријавено дека на булевар Никола Карев има пукање каде што има повредени лица. Во 23.45 часот е пријавено е дека едно лицето Т. А. со повреди од огнено оружје е пренесено во ГОБ Наум Одридски.

Во 23.51 часот од Ургентен центар е пријавено дека кај нив се донесени 2 лица исто така со повреди од огнено оружје.

Се работи за лицата О. Б. и А.И. од Скопје. Во 00.45 ласот од Ургентен центар е пријавено дека лицето А. И. е починат инаку познат пејач.

To top