пејач

Пронајдени се 40 резултати на тема „пејач“
Познати

Српскиот пејач прв ја прими вакцината од колегите- од тоа што прво ќе направи по вакцинацијата ги насмеа сите (ВИДЕО)

Српскиот пејач Радиша Трајковиќ попознат како Џани е првиот пејач кој ја прими вакцината против коронавирусот од естрадата. Имено тој...
Познати

Поминаа тажни 40 дена: Не збореа со години со Џеј, а на неговиот гроб се појави и тој- немо стоеше со свеќата во рака!

Денеска се навршуваат 40 дена од смртта на српскиот пејач со македонско потекло Џеј Рамадановски. На гробот на пејачот денеска се собраа...
Познати

Познатиот пејач почина од коронавирус: Сам себе си ја ставил последната инјекција 48 часа пред смртта, од симптомите ќе ви се заледи крвта

Мексиканскиот пејач Џери Демара (42) откако се жалел на болки во задникот примил инјекција со витамини, а два дена подоцна починал… Ѕвездата...
Познати

Ја избегнав смртта за влакно, да бев со друг автомобил немаше да бидам жив- српскиот пејач едвај спасен од смачканиот ѕвер (ФОТО)

Српскиот пејач Дарко Филиповиќ пред два дена преживеал вистински пекол откако доживеал сообраќајна несреќа. -Ја избегнав смртта за...
Познати

ТРАГЕДИЈА: Уште еден познат српски пејач ја загуби битката со коронавирусот, зад себе го остави девет месечното бебе (ФОТО)

Вчера на свои 28 години, животот го изгуби фолк пејачот Срѓан Гајиќ. Тој зад себе остави мал син Андреја и младата сопруга Исидора, која...
Познати

Подгответе ми марамчиња за плачење: Србија во тага, легендарната фолк пејачка не може да се освести по смртта на пејачот (ФОТО)

Српската јавност и естрада денеска е во тага откако дознаа дека нивниот пејач на народни песни Добривоје Топаловиќ починал. Тој починал...
Познати

Наместо да го слави роденденот на ќеркичката замина во смрт: Кумот на српскиот пејач со потресни детали еден час пред тој да загине

Пред неколку денови, поточно на 11 јуни се одбележаа девет години од смртта на пејачот Дарко Радовановиќ , а сега неговиот кум откри детали...
Познати

„Долго време не сум видела вакво нешто“: Пејачот се соблече, а реакцијата на водителката стана хит на интернет (ФОТО)

Водителката Холи Вилогби, останала во шок кога пејачот Метју Гос се соблекол гол во шоуто „Celebritu Juice“, а својата машкост ја сокрил со...
Познати

Слаткар ја отвори душата откако го доби синот- покажа како изгледа, а еве што имаше да каже за манекенката Сања Николиќ (ФОТО)

Македонскиот хип-хоп изведувач, Марко Маринковиќ Слаткар, пред неколку дена стана татко. Неговата сопруга Сања Николиќ го роди синот...
Познати

Победникот на „Ѕвездите на гранд“ сподели убави вести, а честитките пристигнуваат од сите страни- ова е најважниот ден во неговиот живот

Победникот од публиката во 2011 година на музичкото шоу „Ѕвездите на гранд“ Стефан Петрушиќ сподели убави вести со фановите преку својот...
Познати

УЖАСНА ТРАГЕДИЈА ВО ДОМОТ: Двегодишната ќерка на познатиот пејач починала на бизарен начин пред очите на родителите (ФОТО)

Американскиот кантри пејач и композитор Нед ЛеДукс ги проживува најтешките моменти, откако неговата двегодишна ќерка Хевн трагично...
Познати

Вдовицата на Оливер Драгојевиќ проговори една година по неговата смрт: „Немав сила за документарецот, а сега следува концерт“

Вдовицата на музичкиот великан Оливер Драгојевиќ била поканета на премиерата на документарниот фил „ОЛИВЕРовите 70“, кој премиерно...