убиен

Пронајдени се 19 резултати на тема „убиен“
Вести

Познат идентитетот на Македонецот убиен во Авганистан: Таму работел за семејството, а остави две деца сирачиња

Македонски државјанин кој работел како готвач во Авганистан е киднапиран и убиен во близина на Кабул. Авганистанските власти информираа...