Хроника мвр билтен

Тешко повреден велешанец, со својот автомобил излетал на автопатот Велес – Скопје

Денеска (21.05.2024) во 06.15 часот во СВР Велес било пријавено дека на автопатот А-1, делница Велес – Скопје, патничко возило „фолксваген голф“ со велешки регистарски ознаки, управувано од П.К (31) од Велес, излетало од коловозот.

Тешко повреден велешанец, со својот автомобил излетал на автопатот Велес – Скопје

Денеска (21.05.2024) во 06.15 часот во СВР Велес било пријавено дека на автопатот А-1, делница Велес – Скопје, патничко возило „фолксваген голф“ со велешки регистарски ознаки, управувано од П.К (31) од Велес, излетало од коловозот.

Во несреќата, возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Велес.

За настанот е известен јавен обвинител и по негово овластување, полициски службеници од СВР Велес извршија увид на местото.

To top