велешанец

Пронајдени се 15 резултати на тема „велешанец“
Хроника

За ова е потребно храброст: Сакал да го премине граничниот премин како ништо да немал во својот автомобил, а потоа следувал хаосот

На 14.08.2021 во 21.30 часот во близина на фабрика на ул.„7 Ноември“ во Гевгелија полициски службеници од Полициската станица за граничен премин...
Хроника

Обвинителството открива морничави детали: Велешанецот и се заканувал дека ќе ја однесе во гроб сопругата додека ја тепал

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес вчера донел Наредба за спроведување истражна постапка против лице на 57-годишна...
Хроника

Полицијата го претресла, а во долната облека му нашла топче од киндер јајце- откако виделе што има внатре велешанец заврши зад решетки

Oсновното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице на 24-годишна возраст од Велес за кривично...
Вести

Сведоштво на фамилијата на починатиот Велешанец од коронавирус: Не вратија од болница со образложение дека има бронхит

Првиот пат дедо ми го вратија од болница со образложение дека има бронхит, а вториот пат чекајќи ја итната помош да го однесе на инфективно...