автомобил

Пронајдени се 118 резултати на тема „автомобил“
Фудбал

Законот важи за сите: Полицијата немаше милост кон Бекам возејќи го „Бентлито“, па го казни драконски поради бизарниот прекршок

Дејвид Бекам остана без возачка дозвола на шест месеци откако беше фатен како зборува на мобилен телефон во возење. Бекампрекршокот...
Живот и стил

Избегната трагедија: Мајката со неверојатна брзина ги спасила своите деца, потоа следуваше ужас (ВИДЕО)

Ужасниот момент кога млада мајка ги извлекла своите две деца од автомобил само неколку секунди пред да експлодира, бил снимен со камера. Кетрин...
Вести

Заев повторно излажа пред македонската јавност: На регистарските таблички на автомобилот на Мицкоски стои „МК“ (ФОТО)

Зоран Заев уште еднаш ја излaжa македонската јавност, имено во текот на вчерашниот дyeл Зоран Заев го обвини лидерот на опозицијата дека...
Занимливости

Се шокирал: Оставил вклучена клима во автомобилот, а кога се вратил го дочека необичен гостин (ВИДЕО)

Враќајки се од обиколка на виноград, австралискиот винар Тим Витроу во својот автомобил затекнал коала како се лади покрај клима уредот. Винарот...
Познати

Автомобилот на српската пејачка со македонско потекло излетал од патот, удрил во електричен столб и се запалил! (ФОТО)

Автомобил од марката „Форд Фиеста“ во сопственост на српската пејачка со македонско потекло Гоца Божиновска излетал од патот, удрил...
Хроника

25 годишен штипјанец со автомобил удрил 5 годишно дете- со тешки повреди пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје

На 13.03.2019 во 18.05 часот во двор од куќа на улица „Дузлачки рид“ во Штип, патничко возило „Рено 19“, управувано од С.С.(25) од Штип, удрило...
Занимливости

Овој човек треба да остане без дозвола: Возач удри автомобил на паркинг, па кога сакаше да избега, направи циркуз (ВИДЕО)

Овој возач не знае да излезе од паркингот, па во неколку обиди да има контрола врз своето возило, удира во автомобилот паркиран до него. Возачот...
Познати

Меган никогаш повеќе не смее сама да ја затвора вратата од автомобилот, бидејќи тоа и го загрозува животот (ВИДЕО)

Откако Меган Маркл во една прилика сама ја затворила вратата од автомобилот таа ја воодушевила јавноста, но не и припадниците на безбедносната...
Занимливости

Пијан сосед со камен и го блокирал автомобилот, но таа му вратила на начин на кој на никој маж не би му текнало (ВИДЕО)

Американка му покажала на својот пијан сосед дека може да се справи и со него и со начинот на кој сакал да ја изнервира. Со голем камен...
Занимливости

Ја проколнуваат сите мајки: Две годишно детенце испадна од автомобилот среде улица- а тоа што го направи мајката е ужасно (ВИДЕО)

Шокантни сцени сними една камера од автомобил во американската сојузна држава Минесоти во понеделникот утрото. На видеото е покажан...