автомобил

Пронајдени се 140 резултати на тема „автомобил“
Хроника

Хорор пред очите на таткото: Тригодишно дете по грешка ја спуштило рачната, возилото прегазило петгодишно дете

На 26.09.2019 во 19.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било донесено петгодишно дете од Скопје...
Вести

Пратеникот од СДСМ кој физички нападна граѓанин, продолжува со дивеењето низ Гостивар- автомобилот незаконски го паркира каде ќе стигне

Откако пред два дена јавноста беше шокирана од насилното однесување на пратеникот на СДСМ од Гостивар Благојче Трпески, денеска во...
Вести

Таткото кој ги оставил децата во автомобил заминал на забава: Бил разведен, а децата требало да ги чува само еден ден!

Трагедија била спречена кога биле пронајдени две заборавени и дехидрирани дечиња, брат и сестра на возраст од 7 и 4 години, заклучени...
Вести

Дете во тешка состојба, со часови било затворено на жештините во автомобил: Родителите сега се до него, а каде биле додека се мачело?

Четиригодишното девојче, кое без свест било пренесено во болница од страна на Итната помош во Ровињ во четвртокот, уште е во тешка состојба...