битола

Пронајдени се 276 резултати на тема „битола“
Вести

Милошоски од Битола: Во Битола има добро расположение за промени, Петровска нема реализирано ниту 5 проценти од изборната програма

Денеска сме тука во Битола во Оризари дојдовме да оддадеме почит на Бошко и неговите соборци кои што пред 20 години ги положија своите...
Општини

Герила акција на битолчани: Облековме скафандери затоа што градот е контаминиран од власта, а деконтаминација следи на избори (ФОТО)

Герила акција на битолчани. -Облековме скафандери затоа што градот е контаминиран. Скафандер се носи само ако си здрав и чекориш во контаминирана...
Вести

ФОТО: Трагични глетки од откупните пунктови за тутун во Битола – до кога оваа слика ќе биде секојдневие за пелагониските тутунари?

Километарски колони за предавање на “жолтото злато” за “без пари” – “Патот до пропаста” трасиран од неспособните власти за кои...
Вести

Биле на одмор во Занзибар, па се вратиле во Македонија со коронавирус- ќе се испитува дали брачен пар е заразен со јужноафриканскиот сој

Дали по Британскиот на повидок е присуство и на Јужноафриканскиот сој на Корона вирусот, во Македонија откако 65 годишен битолчанец,...
Вести

Милошоски: Стопанството во Битола се соочува со тешки проблеми, владата зема 2 милијарди заеми, а тие пари не се стигнати кај фирмите

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски и Рашела Мизрахи денеска во Битола остварија средба со претставниците на Стопанската комора. По...
Вести

Наместо да им помагаат на пациентите, принудени се да седат дома: Медицински сестри два месеци чекаат продолжување на договорите

Медицински сестри од Здравствениот дом во Битола, вработени на договор на дело преку Јавниот повик од Министерството за здравство кои...
Вести

Детали за скандалот: Обвинителството оформи предмет за невработената лекарка која што изврши царски рез во болница во Битола

Основното јавно обвинителство Битола оформи предмет по добиена анонимна пријава на 12 јануари 2021 година, а во врска со постапување на...