битола

Пронајдени се 56 резултати на тема „битола“
Општини

Битола и Тетово без македонски знамиња за 8-ми септември: Градоначалничката не се ни појави на прославата

Битолската градоначалничка, Наташа Петровска, не најде време да се појави на прославата за 8-ми септември. Згора на тоа, градоначалничката...
Вести

УМС ВМРО-ДПМНЕ Битола: Градоначалничката Петровска да си даде оставка бидејќи не го исполни предизборното ветување за повеќе зеленило

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ од Битола направи „пикник во една од многуте разеленети површини во Битола“, онакви површини какви...
Општини

Младите битолчани до градоначалничката Петровска: До каде е полигонот во Битола кој го ветувавте пред да стапите на функција?

До каде е полигонот за полагање на возачки испити, ја прашуваат младите битолчани градоначалничката на општина Битола Наташа Петровска. Овој...
Вести

Јосифовски: На 10 дена до почетокот на учебната година, градоначалничката Петровска остави 9 училишта без струја а превозот за учениците се уште не е регулиран

Неработењето на Наташа Петровска почна силно да се рефлектира врз нас младите. На 10 дена до почетокот на учебната година девет училишта...
Вести

Мицкоски: ВМРО го носи заветот на генерации Македонци кои ја плаќале највисоката цена за нивната движечка енергија – Македонија

ВМРО го носи заветот на генерации и генерации Македонци за независност, слобода и своја суверена, независна држава, Република Македонија....
Вести

Мицкоски: Македонија е нашето име кое се изговара со особена чест и достоинство, сме биле и ќе продолжиме да бидеме горди Македонци

Македонија е нашето име кое се изговара со особена  чест и достоинство, со внимание со гордост во срцата, и силна енергија. Со посебно...