Хроника го пријавила во полиција

Скопјанка нападната од поранешниот вонбрачен партнер

Скопјанка нападната од поранешниот вонбрачен партнер

На 26.12.2023 во 06.22 часот во СВР Скопје, 38 – годишна жена од Скопје пријавила дека околу 04.00 часот на подрачјето на Аеродром била физички нападната од нејзиниот поранешен вонбрачен партнер М.Б.(39), кој ѝ се заканил и со остар и тврд предмет, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top