закана

Пронајдени се 63 резултати на тема „закана“
Хроника

Велешанец се заканувал дека ќе убие сопственик на месарница и две други лица, а потоа не ја почитувал и забраната за приближување

Основното јавно обвинителство Велес поведе постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека ги сторило кривичните дела...
Хроника

Приведен велешанец поради „загрозување на сигурноста при семејно насилство“: Со остар предмет му се заканувал на внукот

На 13.03.2022 полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода С.Р.(66) од Велес, поради основано сомнение за сторено кривично дело „загрозување...
Вести

Митева: Кандидатот за градоначалник на СДСМ за Ново Село Звонко Ангелов вршел притисок и се заканувал на самохрана мајка

Во општина Ново Село, кандидатот за градоначалник на СДСМ, Звонко Ангелов вршел притисок и се заканувал на самохрана мајка. Нападите...
Хроника

Добил вербални закани во угостителски објект, па надвор од него бил физички нападнат и му било вперено пиштол во него

На 05.08.2021 година во 22.30 часот во Полициската станица Карпош, С.С.(41) од Скопје пријавил дека околу 18.30 часот, во угостителски објект на подрачје...