закана

Пронајдени се 81 резултати на тема „закана“
Вести

Курир дознава: Ученик од ОУ во Скопје вперил пластичен пиштол кон соученици, средношколки се заканувале преку социјална мрежа

По случувањата изминативе три дена во Србија каде 13 годишен ученик усмрти 8 ученици и чувар на училиштето, а следниот ден 21 годишно момче...
Хроника

Маж си ја нападнал поранешната сопруга додека шетала со своите деца и ѝ се заканил дека ќе ја убие доколку одбие повторно да живеат заедно – поднесена кривична пријава

Постапувајќи по поднесена кривична пријава, Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против едно лице за кое постои основано...
Вести

Обезбедувањето на Ковачевски се заканило на новинар дека може да биде приведен зошто му поставува прашање на премиерот

Обезбедувањето на Димитар Ковачевски се заканило на новинар од Алфа ТВ дека може да биде приведен зошто му поставува прашање на премиерот. -Утро...
Хроника

Велешанец се заканувал дека ќе убие сопственик на месарница и две други лица, а потоа не ја почитувал и забраната за приближување

Основното јавно обвинителство Велес поведе постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека ги сторило кривичните дела...