Хроника мвр билтен

Пукање во Сарај, скопско: Со огнено оружје нападнат жител на селото, но не бил погоден

Со огнено оружје нападнат бил жител на селото Сарал,скопско , но не бил погоден, стои во билтенот на МВР.

Пукање во Сарај, скопско: Со огнено оружје нападнат жител на селото, но не бил погоден

На 19.03.2024 во 22.00 часот во СВР Скопје, Ј.М.(60) од с.Сарај, скопско, пријавил дека околу 18.25 часот во селото, по претходни недоразбирања, бил физички нападнат од И.Љ.(36) од с.Сарај, кој потоа од огнено оружје испукал два куршуми кон него, но не го погодил.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top