село

Пронајдени се 24 резултати на тема „село“
Познати

Живее во замок, но не објавува фотографии од куќата во родното село: Еве каде израснала Драгана Мирковиќ, секое лето е тука (ФОТО)

Една од оние пејачки кои не забораваат од каде потекнуваат е токму и Драгана Мирковиќ. Пејачката често го посетува родниот крај, а неодамна...
Познати

Цеца ќе фрли брдо пари: Вељко отвора сопствен бизнис на село, поучен од семејството на Богдана ќе прави цело богатство

Младиот боксер и син на фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ, Вељко, на 3 јуни годинава стана татко. Иако има само 23 години, оваа важна улога...
Познати

Израсна во ова село, а куќата во која има спомени е вистински рај: Лила Филиповска не крие од каде потекнува (ФОТО)

Познатото телевизиско лице Лила Филиповска знае како вистински да ужива. После уживањето на море водителката се посвети и на македонските...
Занимливости

Секоја година селаните од ова место наоѓале по 2000 евра на улица: Мистеријата разрешена, еве кој им оставал пари

Жителите на малиот град конечно ја решија мистеријата за парите што ги наоѓаа на улиците. Имено, во текот на шест години, биле оставани...
Познати

Од секогаш важела за строга мајка: Синот на Цеца замина во нејзиното родно село- ќе се изненадите што правеше тој таму (ФОТО)

Синот на Фолк пејачката Светлана Ражнатовиќ Цеца замина во родното село на својата мајка и веднаш сподели фотографии на својот Инстаграм...
Фудбал

Ќе ви надојдат солзи на очите: Родителите на Павков на село не го гледале мечот на нивниот син поради овој тажен детаљ (ФОТО)

„Павкоманијата“ во соседна Србија се уште трае, иако од победата на Црвена Звезда над Ливерпул со 2:0 помина цела недела. Епицентарот...