пукање

Пронајдени се 201 резултати на тема „пукање“
Вести

ТРАГЕДИЈА ВО САД: Ученичка од шесто одделение пукала во своето училиште – две деца се повредени, еве ги деталите (ФОТО+ВИДЕО)

Ученичка од шесто одделение отвори оган во своето училиште во Ајдахо, на северозападот на САД и повреди три лица. Таа беше разоружана...
Вести

Ова е моментот на пукањето врз украинскиот водач на „Кавачкиот клан“ – пука мафијашот на кого МВР му издало македонски пасош (ВИДЕО)

Еден од двајцата мафијаши кој денеска ги откри ВМРО-ДПМНЕ е и Стефан Џукиќ кој е осомничен за обид за убиство на еден од водачите на така...
Останати спортови

ФАНОВИТЕ ВО СОЛЗИ: Познатиот ММА борач ја застрелал девојката, па во него пукал неидентификуван маж, починал на лице место (ФОТО)

Поранешниот ММА-борач Тајлер Ист бил застрелан со огнено оружје и убиен вчеравечер во Ново Мексико (САД), соопшти полицијата. Тој имаше...
Вести

Пукање во Колорадо: Полицијата ја опколи продавницата во која е и напаѓачот, пристигнаа два хеликоптери брза помош (ВИДЕО)

Полицијата опколи продавница за храна во градот Болдер во американската држава Колорадо по пријава за пукање. За напаѓачот се верува...