сарај

Пронајдени се 69 резултати на тема „сарај“
Скопје

Рампата за пристап на лицата со потешкотии во движењето кон пешачкиот мост во Сарај се реализира според сите стандарди

Градот Скопје апелира да не се манипулира јавноста со фотографии од претходната состојба на патеката и проектот кој опфаќа реконструкција...
Вести

ФОТО: Тешка сообраќајка на влез од Скопје кај Сарај, три лица пренесени во болница – едното од возилата во сопственост на МВР

„Денеска во 10:10 часот било пријавено дека на крстосницата од улицата Ѓорче Петров со улицата Сарај, во близина на мостот Сарај, се случила...