Хроника СВР Куманово

Приведен маж од Куманово откако ја нападнал сопругата

Т.Т. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Приведен маж од Куманово откако ја нападнал сопругата

На 14.06.2024 во 21:30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Т.Т.(47) од Куманово затоа што физички ја нападнал неговата 44-годишна сопруга.

Т.Т. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

To top