свр куманово

Пронајдени се 30 резултати на тема „свр куманово“
Вести

Ќе има ли одговорност за директорот на БЈБ, Тасевски и началникот на СВР Куманово, Величковиќ за незаконско апсење без налог и без основ

Началници без налог за приведување апсат службени лица во присуство на претставници на Единицата за брзо распределување. Излегува...
Хроника

Кумановец од својот дом со воздушна пушка испукал кон соседна куќа, ја оштетил, па се заканувал на семејството

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.В.(42) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување...
Хроника

Драма во Куманово: Извршиле разбојништво во куќата на нивниот татко и одзеле 13.800 евра, при бегање им паднале во дворот

СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.С. (30) и 17 годишен малолетник, двајцата од Куманово, поради постоење основи на сомнение...