Хроника упаднал во приватен имот

Приведен крадец во Куманово

На 07.11.2023 во 13.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода А.Р.(20) од Куманово.

Приведен крадец во Куманово

Тој се сомничи дека истиот ден на булеварот „Октомвриска револуција“ во Куманово влегол на приватен имот и одзел предмети.

А.Р. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

To top