крадец

Пронајдени се 33 резултати на тема „крадец“
Познати

Му ги помеша плановите: Влегол да краде во станот, тогаш во собата му влегла атрактивна и сосема гола русокоса (ФОТО)

Инстанграм моделот, Дани Банкс изминатата недела имала доста непријатно искуство кога на лице место фатила крадец во нејзиниот стан...
Занимливости

Цела Англија и се смее на полицијата- споделија фотографија од крадец кој го бараат, но ваков лик има само во цртаните (ФОТО)

Англиската полиција бара маж кој ограбил жена, па по тој повод објави и цртеж од неговиот лик опишувајќи го како лик кој учествувал во...
Живот и стил

Ќе ве заболи срцето од очајната порака на една мајка до крадецот: Врати ми ја само косичката на мојата мртва ќерка

Кирсти Болдвин од Велика Британија се нашла на мета на крадец кој ѝ ја украл торбицата, па јавно му се обрати да ѝ врати само една работа,...
Вести

Необично извинување на крадец: Ти го украдов лаптопот, но кажи ми што ти треба од него, ќе ти испратам на мејл (ФОТО)

Извинување од крадецот и неговата понуда за „ублажување” на последиците од кражбата се последното нешто што еден млад човек од Англија...
Занимливости

Крадец по гаќи пропаднал низ плафон на ресторан: Се истепал со гостите и побегнал, а еве зошто не носел панталони (ВИДЕО)

Полицијата во Алабама соопшти денеска дека крадец без панталони пропаднал низ плафон на ресторан, се истепал со гостите и побегнал. Шефот...
Занимливости

ФОТО: Крадец се заглавил во оџак, полицијата го спасила, а никогаш нема да ви падне на памет колкава казна му се заканува

Дваесет и тригодишен маж од Боливија бил уапсен поради кражба, а неговото  дело не било тешко да се открие, со оглед на тоа што после...