куманово

Пронајдени се 275 резултати на тема „куманово“
Вести

НОВ ГОЛЕМ СКАНДАЛ СО НАРКОТИЦИ: Инспeктop од Куманово се договapa со дилep – „Hикoj немa да те диpa од кoлегите“ (ВИДЕО)

На социјалните мрежи на Интернет се забрзано се шири видео од разговор наводно помеѓу инспектор за наркотици и дилер, во кој што инспекторот...
Хроника

Со „Опел астра“ излетале од патот- тројца повредени во сообраќајна несреќа на патот Куманово-Свети Николе (ФОТО)

Три лица се повредени, од кои едно потшеко, откако вчера возило „опел астра“ излетало од регионалниот пат Куманово – Свети Николе. –...
Општини

Божиновски: Димитриески даде тендер од 10,4 милиони денари, пари на кумановчани, за нечисти коловози и заледени улици

Најпрво благодарност за вашата пожртвуваност во овие услови, да си го ризикувате здравјето по овие наши кумановски улици да си ја извршувате...
Хроника

Со „голф“ со косовски регистарски таблички ограбиле банкомат во Куманово, па сакале да избегаат од државата, еве ги деталите

Полициски службеници од СВР Куманово утрово во 04:15 часот во Куманово го привеле косовскиот државјанин А.М. (41), затоа што бил фатен при...