куманово

Пронајдени се 193 резултати на тема „куманово“
Вести

Мисајловски: Се залагаме да се цени трудот на работникот, „Обнова“ има проекти за поддршка на македонската економија

Носителот на листа во втората изборна единица од ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска беше во посета нафабриката „Дон Марко“ во Куманово,...
Вести

Мисајловски: Имаме 1000 проекти, да има индустриска зона во Куманово, да продолжат експресните патишта, да има поголеми пензии и поголеми плати

Носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 2, Владо Мисајловски вечерва се пред Кумановчани вети дека ќе разговара за сите проблеми што ги...
Хроника

Не наседнувајте: И се јавиле да и кажат дека ќерка и згазила дете, а за да ја „спасат“ мора да им даде пари- истото и го сторила!

На 16.05.2020 во 18.00 во СВР Куманово, Д.Р.(70) од Куманово пријавила дека била измамена од едно лице за сума од 1.050 евра. Според пријавеното, околу...
Вести

Димитриевски повторува дека состанокот во Куманово бил организиран по барање на владата и го чека извештајот на државниот санитарен инспекторат

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, реагираше дека извештајот на Државниот санитарен инспекторат се уште не е доставен...