Хроника Од други осудени лица

Претепан затвореник во Идризово

Се преземаат мерки за расчистување на настанот, велат од МВР.

Претепан затвореник во Идризово

На 06.12.2023 во 16.00 часот во СВР Скопје, од Казнено – поправната установа Затвор Идризово било пријавено дека на 05.12.2023 околу 08.30 часот, во полуотвореното одделение во установата, осуденикот Н.Д.(26) бил физички нападнат од повеќе други осудени лица.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот, велат од МВР.

To top