мвр

Пронајдени се 424 резултати на тема „мвр“
Вести

Министерот Чулев на Фејсбук: Интензивен ден, полн со протоколарни активности – oбезбедуваме фер и демократски избори!

Министерот Чулев на својот Фесјбук профил објави дека денес во текот на денот остварил низа протоколарни активности со странски претставници...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: МВР преку Интерпол да распише потрага по Макрадули, ги полни белите дробови на локација без канцерогени честички

МВР преку Интерпол треба да распише меѓународна потрага по Јани Макрадули. Постои сериозен сомнеж дека заменик министерот за животна...
Вести

Чулев: Спасовски очајно се обидува низ некаква премиерска “величина“ која му ја додели Заев да ги скрие хаосот и безредието кои ги остави зад себе

Целата работа околу начинот и условите на користење на службените возила на МВР се сведува на фактот што истите беа несоодветно и непрофесионално...
Вести

Чулев контра партиските игри на СДСМ: Назначувањето на Ставревски за началник на СВР Скопје е во согласност со потребните критериуми

Назначувањето на Ристо Ставревски за началник на СВР Скопје е во согласност со потребните критериуми, изјави министерот за внатрешни...
Вести

Симпатизерката на СДСМ која пропагираше „живот за сите“ и верба во СЈО, станува дополнителен заменик министер во МВР

Кога ја прогласи СДСМ за фаворит на претстојните избори и покрај бројните анкети кои го докажуваат спротивното, премиерот Зоран Заев...
Вести

Здружение на полициски работници „Сигурност“: Крај за политички решенија, на МВР му треба професионалец како Ковачки

Здружението за заштита на правата на вработените во МВР „Сигурност“, испрати писмо до јавноста во кое му дава целосна поддршка на кандидапот...