мвр

Пронајдени се 300 резултати на тема „мвр“
Вести

ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ: Фотографирање гласачко ливче и избирачки одбор, агитирање, неовластено задржување граѓани…

МВР во билтенот информираше за повеќе изборни нерегуларности кои се случиле во текот на денешниот ден. На 05.05.2019 во Скопје, позади основното...
Хроника

Насилно влегол во домот на сопругата со кого се разведува- оштетил разни предмети, па завршил во полиција каде се степал со полицаец

На 01.05.2019 година околу 17.35 часот во СВР Скопје, Ј.Ј. (36) од Скопје пријавила дека во нејзиниот дом на улица „Тодор Чангов“ насилно влегол...
Хроника

Скопјанец осомничен за производство и дистрибуција на детска порнографија- еве што било пронајдено во неговиот компјутер

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР до OЈО Скопје поднесе кривична пријава против И.П. (36) од Скопје поради...
Хроника

Драма на граничниот премин во Дебар: Лице со најлонска кеса полна со дрога сакало пеш да ја премине границата, полицијата пукалa

Полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор „Блато“ вчера во 20:30 часот кај гробиштата во село...