Хроника Малолетничката и претходно се одалечувала од дома

Полицијата трага по малолетничака од скопско Катланово

На 09.11.2023 во 09.00 часот во Полициското одделение Петровец, С.З.(52) од с.Катланово пријавил дека од домот се оддалечила неговата малолетна ќерка А.З.(17), која и претходно се оддалечувала и била враќана назад.

Полицијата трага по малолетничака од скопско Катланово

Според пријавеното, таа најверојатно се наоѓа во домот на А.Н., со кого била во љубовна врска.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

To top