потрага

Пронајдени се 21 резултати на тема „потрага“
Регион

ПРОДОЛЖУВА ПОТРАГАТА ПО ИСЧЕЗНИОТ АВИОН ОД СПЛИТ: ХГСС се обидел да го лоцира мобилниот телефон на еден од патниците

Продолжува потрагата по авионот Цесна 182, кој последен пат е виден на радар околу 11.25 часот. Авионот летал од Сплит за Германија. На лице...
Вести

Граѓаните кои сакаат да помогнат да се пријават на овој број: Продолжува потрагата по исчезнатиот Петар

Над 100 полициски службеници и хеликоптер продолжуваат со активна потрага по Петар Џобоски. Граѓаните кои сакаат да помогнат да се пријавуваат...
Регион

Низа лажни пријави ја попречуваат потрагата по Матеј Периш: За прв пат проговори и ТОЈ, еве за што станува збор

Марко Маркановиќ е администратор на групата „Исчезнатиот Матеј Периш“ и на вибер групата „Правда за Матеј Периш“, а вчера за прв пат...
Хроника

Прекината потрагата по 16 годишното момче поради лоши временски услови – продолжува изутрина со специјалци на МВР

Лошите временски услови ја прекинаа потрагата по 16 годишното момче, кое вчера по 18 часот исчезна во водите на Преспанското езеро. По...