Хроника Идризово

Почина затвореник во Идризово, телото пратено на обдукција

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Почина затвореник во Идризово, телото пратено на обдукција

На 21.04.2024 во 19:15 часот во СВР Скопје, од Казнено поправна установа Идризово Скопје било пријавено дека Р.Ф.(52) од с.Речане-гостиварско (осудено лице) починал, а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи знаци на насилство.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

To top