обдукција

Пронајдени се 41 резултати на тема „обдукција“
Регион

Готови резултатите од обдукцијата на масовниот убиец во Цетиње, еве колку куршуми завршиле во неговото тело

Обдукциските наоди од телото на масовниот убиец од Цетиње, Вук Бориловиќ (34) ги потврдија неофицијалните информации. Тој, како што објавуваат...
Вести

Поради можните тензии, обдукцијата на починатата родилка од Црнилиште откако ја откопале наместо во институт вршена во селото

Прилепското обвинителство, по наредба, денеска изврши ексхумација на телото на почината родилка со цел да се изврши обдукција и да се...
Познати

Пристигнаа резултатите од обдукцијата на Џеј: Сега семејството се соочува со голем проблем околу погребувањето на легендата!

Пејачот Џеј Рамадановски почина во неделата на 57 годишна возраст, а веста за неговата смрт го растажи буквално целиот регион. Денеска...