Хроника

Скопјанец починал во дом за стари лица, телото дадено на обдукција

Скопјанец починал во дом за стари лица, телото дадено на обдукција

На 09.07.2024 во 23.37 часот во СВР Скопје, Т.К. пријавила дека во Дом за стари лица на подрачјето на Кисела Вода починал нејзиниот татко П.К.(76) од Скопје.

Од страна на лекар од Итната медицинска помош констатирана била смрт без видливи траги на насилство.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

To top