Хроника Насилство

Охриѓанец ја нападнaл својата девојка: Збеснал кога сакала да си оди дома

Охриѓанец ја нападнaл својата девојка: Збеснал кога сакала да си оди дома

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Ж.В.(30) во Скопје.

Според пријавата, на 15.04.2023, по претходен договор, тој со неговата 20-годишна девојка од Охрид отишол во куќа во струшко, но откако таа побарала да си оди, Ж.В. не ѝ дозволил.

Тој почнал да се однесува агресивно кон неа и да ѝ се заканува.

To top