Хроника напад

Маж од Неготино приведен бидејќи ја нападнал девојката

Маж од Неготино бил приведен синоќа бидејќи ја нападнал девојката, информираа денеска од СВР Велес.

Маж од Неготино приведен бидејќи ја нападнал девојката

Маж од Неготино бил приведен синоќа бидејќи ја нападнал девојката, информираа денеска од СВР Велес.

„Синоќа во 20 часот полициски службеници од ОВР-Неготино го лишиле од слобода З.М.(42) од Неготино, затоа што физички ја нападнал неговата 37-годишна девојка. За настанот бил известен јавен обвинител, лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, соопштија од СВР Велес.

To top