Неготино

Пронајдени се 70 резултати на тема „Неготино“
Хроника

Двајца браќа од Неготино Полошко лишени од слобода за работење по работно време и отстранување на пломба

Двајца браќа од Неготино Полошко се лишени од слобода заради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија – отстранување...
Вести

Битола и Охрид добија сериозна конкуренција: Елката во Струга е на кружен тек,а на врвот наместо ѕвезда, бандера и Неготино е во игра! (ФОТО)

Реакциите во јавноста речиси никако да престанат поради тоа што власта без срам и перде им го нуди на граѓаните. Речиси два дена Охрид...
Вести

Босилово и Неготино со порака до СДСМ: Не си играјте држава, престанете со лошите политики и сите комплентно на чело со Заев дајте си оставки

Продолжуваат протестите на ВМРО-ДПМНЕ под мотото “Сега за да не биде предоцна, оставка на Заев” вечерва во 20 градови во државата....