гази баба

Пронајдени се 50 резултати на тема „гази баба“
Вести

Димитриеска-Кочоска: Сивата економија мора да се намали ако сакаме компаниите да даваат придонес во македонската економија

Дополнителната министерка за финанси, Гордана Димитриеска-Кочоска денеска беше во посета на повеќе компании во кругот на Автоцентар,...
Вести

Петров: Синдикалната администрација на работници во општина Гази Баба со поддршка на своите колеги кои ги гони СЈО

Како вработени во општинската администрација сакаме да изразиме поддршка кон колегите вработени во општинската администрација кои...
Општини

Железара се спаси од нова загадувачка индустрија: Уставниот суд ја спаси општината од самоволието на градоначалникот

Фејсбук страната „Наша Гази Баба“ денеска сподели статус во кој пишува дека населбата Железара се спасила од нова загадувачка индустрија. -ЖЕЛЕЗАРА...
Вести

О2 иницијатива: Градоначалникот на Гази Баба спротивно законските овластувања и волјата на граѓаните даде на заем земјиште кое ќе стане индустриска зона

Градоначалникот на Гази Баба, Борис Георгиевски, спротивно законските овластувања, да не зборуваме за волјата на граѓаните и нивните...
Вести

По отпорот на граѓаните од Гази Баба и револтот на тие од Кисела Вода: Филипче бара нова населба за зависниците од дрога

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека ќе се најде решение за дислоцирање на Центарот за третман на зависници од...
Скопје

„Предложениот ребаланс на буџетот од страна на градоначалникот на Општина Гази Баба Борче Георгиевски е антиреформски, и исклучиво за партиски цели“

Денес на дневен ред на Советот на Општина Гази Баба беше предложена точка за Ребаланс на Буџетот на Општина Гази Баба. Предложениот...
Вести

Граѓаните по втор пат кажаа големо „НЕ“ за Центарот за зависници да се префрли во Гази Баба- полицијата одби да спречи физички инциденти (ВИДЕО)

Денеска попладне се одржа вториот протест пред фабриката „Металски завод- Тито“ каде се планира да се префрли Центарот за зависници...
Вести

Граѓаните на Гази Баба се кренаа на нозе: Нема да дозволат префрлање на Центарот за зависници и бараат оставка од градоначалникот

Поголема група граѓани денеска на пладне со собра на протест пред фабриката „Металски завод – Тито“ каде што се планира да се префрли...
Вести

ПРОТЕСТ ВО САБОТА: Граѓаните на Гази Баба против одлуката Центарот за зависници за биде лоциран во нивната општина

Установата за третман на зависностите од дрога ќе биде префрлена во поранешнара менза на фабриката „Металски Завод-Тито“. Министерството...