Хроника Аеродром

Малолетници нападнале дете во автобус на ЈСП

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Малолетници нападнале дете во автобус на ЈСП

На 18.12.2023 во СВР Скопје било пријавено дека околу 13.20 часот во автобус на ЈСП на подрачје на Аеродром, малолетник од Скопје бил физички нападнат од неколку други малолетници.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top